Startavo nauja socialinė PLJS ir portalo lrytas.lt kampanija “Kaip gyveni, pasaulio lietuvi?”

cover

socialinė kampanija “Kaip gyveni, pasaulio lietuvi?”

Šiandien, birželio 28 d., portalo lrytas.lt rubrikoje Bendraukime startavo nauja socialinė kampanija “Kaip gyveni, pasaulio lietuvi?”!
Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjunga (PLJS) džiaugiasi tapusi šios kampanijos partneriu!

Savo asmenines istorijas ir pasakojimus apie gyvenimo svetur atradimus, nusivylimus ir galimybes rašykite ir siųskite adresu: bendraukime@lrytas.lt. Norite, kad jus išklausytų žurnalistas? susisiekite su @lrytas.lt žurnalistais, kurie jus išklausys ir padės papasakoti savo istoriją.

bendraukime-foto

Lrytas.lt rubrika “Bendraukime”

Valdžios atstovai, sociologai ir nevyriausybinės organizacijos mosuoja statistiniais duomenimis – jie rodo, kad per dvidešimtmetį iš mūsų šalies jau išvyko beveik milijonas žmonių. Tuo pat metu čia vis pristatomos naujos strategijos ir iniciatyvos, svarstančios, kaip grąžinti emigrantus į Lietuvą ar Lietuvai.

Tačiau kokios asmeninės istorijos – nusivylimai, atradimai ar lūkesčiai – slepiasi už sausų sociologinių duomenų ir skambių valdžios strategijų? Kuo gyvena, ko tikisi ir ilgisi išeivijos lietuviai? Apie tai ir kalbėsime, klausysimės kitų.

Kaip gyveni, pasaulio lietuvi? Atsakydami į šį klausimą atidžiau pažvelgsime į emigracijos žemėlapį ir mėginsime suprasti užsienyje gyvenančius tautiečius. Kampanijai baigiantis apie šį reiškinį žinosime žymiai daugiau nei dabar.

Jei šiuo metu gyvenate ne Lietuvoje, papasakokite savo istoriją ir išdėstykite nuomonę apie tai, kas rūpi daugeliui – emigraciją.

Kas lėmė, kad išvykote iš Lietuvos? Ką naujojoje šalyje radote tokio, ko nėra Lietuvoje? Su kokiais sunkumais ir iššūkiais susidūrėte? Kokias jūsų svajones padėjo išpildyti gyvenimas svečioje šalyje? Pasidalykite savo patirtimi.

Įdomu ir tai, ar savo ateitį siejate su tėvyne. Vienus išeivius tebestabdo Lietuvoje įstrigęs dvigubos pilietybės įstatymas, kitus – vis dar menkas, palyginti su Vakarais, užmokestis, korupcija, niūrūs veidai gatvėse. Kita vertus, į mūsų šalį gyventi grįžta žmonės, kuriuos motyvuoja ne atlyginimas, o sava aplinka ir augančios galimybės.

O kokie jūsų lūkesčiai savo šalies atžvilgiu? Ko reikėtų, kad sugrįžtumėte ir jūs? Kokios patirties į ją parsivežtumėte? O gal į tėvynės pusę net nebesidairote?

Visas istorijas rasite čia:
http://bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/kaip-gyveni-pasaulio-lietuvi.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *