Britanijos jaunimo organizacija (JKLJS) kasmetiniame suvažiavime atšventė 5 – erių metų gimtadienį!

Headley Park Sodyboje įvyko jau šeštasis Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) suvažiavimas. Lietuvių sodyboje vykusiame renginyje susirinko aktyviausi organizacijos nariai, buvo pristatyti visi per metus įvykę sąjungos renginiai, organizuoti projektai bei  JKLJS skyrių veiklos ataskaitos. Šis suvažiavimas buvo jubiliejinis, kadangi organizacija taip pat šventė savo 5-erių metų gimtadienį. Metai iš metų didėjanti, stiprėjanti ir auganti sąjunga šia ypatinga proga susilaukė labai daug dėmesio ir sveikinimų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš Anglijos. Jo ekscelencija daktaras Oskaras Jusys asmeniškai pasveikino organizaciją ir jos narius, bei perdavė Lietuvos Užsienio Reikalų Ministro Audroniaus Ažubalio raštą, kuriame ministras pabrėžė, kad tai yra viena dinamiškiausių ir sparčiausiai augančių lietuviškų organizacijų pasaulyje, padedanti Jungtinėje Karalystėje gyvenančiam lietuvių jaunimui neatitrūkti nuo savo Tėvynės. Prie sveikinimų prisidėjo ir LR Seimo pirmininkė Irena Degutienė, linkėdama ir toliau puoselėti tautiškumą. Didžiulį ir bene saldžiausią įspūdį dalyviams paliko konditerės Monikos Ramoškaitės (Kompanija Monart) dovana organizacijai – specialiai JKLJS 5 – ajam gimtadieniui pagamintas tortas, kurio pjaustymą palydėjo entuziastingi ilgiausių metų akordai.

Vienas iš svarbiausių suvažiavimo momentų buvo naujos valdybos, kuri koordinuos sąjungos veiklą per ateinančius metus, rinkimai. Šiais metais į valdybą kandidatavo išskirtinai didelis skaičius sąjungos narių iš įvairių JK miestų. JKLJS valdybos prezidente tapo jau 3 metus JKLJS veikloje aktyviai dalyvaujanti Rūta Freitakaitė. Viceprezidente išrinkta Lietuvos Sėkmės Klubo bendraįkurėja Evelina Šaulytė. Sąjungos sekretoriumi tapo JKLJS Niukaslo skyriaus įkūrėjas Vygintas Jankus, o buvusios JKLJS Notingemo skyriaus vadovei Paulinai Marcinkevičiūtei patikėtos JKLJS Plėtros projekto vadovės  pareigos. Architektas Vytautas Jackevičius nuo šiol bus atsakingas už kultūrą, o visuomenės informavimą apie JKLJS veiklą užtikrins Oxfordo Universiteto studentas Karolis Bauža, kuris valdyboje užims komunikacijos atstovo pareigas. Londono Ekonomikos Mokyklos studentui Gediminui Kiveriui patikėta rūpintis JKLJS finansais. Šių metų valdyba išsiskiria tuo, jog  nariai yra iš skirtingų JK miestų: Londono, Newcastle ir Oxford. Tai dar kartą patvirtina, jog organizacija didėja savo masteliu, į veiklą įtraukdama vis daugiau aktyvaus lietuvių jaunimo iš įvairiausių JK kampelių.

JKLJS valdyba. Iš kairės: Vygintas Jankus, Gediminas Kiveris, Evelina Šaulytė, Karolis Bauža, Paulina Marcinkevičiūtė, Vytautas Jackevičius ir Rūta Freitakaitė

Naujai išrinkta valdyba ir toliau tęs ilgalaikius projektus: „Filmų naktis”, „Culture Jam”, „JKLJS praktika”, „JKLJS plėtra”, „Lietuvos Ateitis”, inicijuos tradicinius sąjungos renginius bei stengsis realizuoti naujas iniciatyvas. Taip pat naujoji valdyba prades parengiamuosius darbus 2013 m. Jungtinėje Karalystėje  vyksiančiam  Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui.

Visi 6-ojo JKLJS suvažiavimo dalyviai

Visi 6-ojo JKLJS suvažiavimo dalyviai

Vienydama lietuvių jaunimą, puoselėdama lietuvišką identitetą, kalbą bei pristatydama lietuvišką kultūrą britų visuomenei, JKLJS stengiasi atspindėti tikrąjį jaunų lietuvaičių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, veidą, jų norus, tikslus ir vizijas. Šiuo metu sąjunga vienija apie 2000 narių, o jos skyriai išsidėstę 11-oje JK miestų: Londone, Edinburge, Glazge, Bradforde, Vorvike, Birmingeme, Jorke, Niukasle, Notingeme, Mančesteryje ir Šefilde. Daugiau informacijos apie organizaciją ir kontaktus galite rasti internetiniame puslapyje www.jkljs.org

***

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *