Buvęs PLJS pirmininkas Stasys Kuliavas pasakoja apie krepšininką Joną Valančiūną

2Jau metus Toronte gyvenantis Jonas Valančiūnas kviečiamas dalyvauti vietos lietuvių bendruomenės renginyje niekada neatsuka nugaros. 21-erių uteniškis noriai bendrauja su tautiečiais ir džiaugiasi išvydęs lietuvišką trispalvę Toronto „Air Canada Centre“ arenoje. Tokį įspūdį susidariau pasikalbėjusi su Kanados lietuviu Stasiu Kuliavu. Dvejus metus su „Toronto Raptors“ aukštaūgiu pažįstamas pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos valdybos narys gali ilgai pasakoti apie jųdviejų draugystę, tačiau viena istorija priverčia išpūsti akis.

Šlovė krepšininko nepakeitė

S. Kuliavas su J. Valančiūnu susipažino po 2011-aisiais vykusios NBA naujokų biržos, kuomet „Raptors“ puolėją pasirinko penktuoju numeriu. Kanados lietuvis talkino „Raptors“ klubo skautams.

„Dieną po biržos klubas mane pakvietė dalyvauti Jono pristatyme spaudai. Ten ir susitikome. Nuo tada tapome pakankamai gerais draugais“, – prisiminė S. Kuliavas.

Kalbėdamas apie jaunąją krepšinio žvaigždę Kanados lietuvis gyrė J. Valančiūno motiną Danutę.

„Kai susipažinome jis pasirodė visai paprastas. Toks ir išliko – kuklus, neišsikėlė savęs. Žinoma, tai labai priklauso ir nuo žmogaus auklėjimo“, – svarstė S. Kuliavas.

Rado su šluota

Lietuvių bendruomenė Toronte – didžiausia visoje Kanadoje. Bendruomenė – aktyvi, užsiima visuomenine, religine, sportine veikla.

Ant abiejų rankų pirštų S. Kuliavui nepavyko suskaičiuoti, kiek krepšinio komandų žaidžia Toronte.

„Krepšinis lietuviams – antroji religija, nesvarbu – ar Lietuvoje, ar už Atltanto. Toronte yra keturi klubai, kuriuose yra vyrų, moterų komandos, dešimt jaunimo komandų. Kiekvieną dieną salės yra užimtos, kelis kartus per metus vyksta lietuvių turnyrai“, – pasakojo vyras.

J. Valančiūnas dalyvauja ne tik apdovanojant krepšininkus. S. Kuliavo pasakota istorija skamba neįtikėtinai.

„Kartą atvykę į treniruotę lauke radome Jono automobilį. Jis pats buvo viduje ir šlavė salę, kad mums būtų patogu žaisti. Koks NBA žaidėjas taip darytų? Visi esame draugai, o jis atvyko dar prieš mūsų treniruotę, kad iššluotų salę“, – stebėjosi Kanados lietuvis.

***

Visą istoriją rasite portale lrytas.lt adresu: http://www.lrytas.lt/sportas/krepsinis/toronte-j-valanciunas-nesibodejo-i-rankas-paimti-sluota.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *