CULTURE JAM: Jaunoji lietuvių kultūra plinta po Jungtinę Karalystę

Jau ketvirtus metus Culture Jam (kultūrinis džemas) laužys nusistovėjusius stereotipus apie Lietuvių tautą Jungtinėje Karalystėje. Savaitės ilgumo festivaliu tapęs Culture Jam renginys šiais metais plečiasi į Škotiją, renginiai vyks Londone, Birmingeme ir Edinburge.

Culture Jam – muzikos, meno ir filmų festivalis. Anglijos lietuvių pirmą kartą organizuotas 2007-aisias Birmingeme, renginys sulaukė didelio susidomėjimo ne tik iš lietuvių, bet ir britų. Pasak Culture Jam įkūrėjų Agnės Selemonaitės ir Gytės Mankutės, “Jungtinėje Karalystėje nuostabiai kūrybingų lietuvių ratas plečiasi kiekvienais metais. Daugelis iš jų jau sėkmingai bendradarbiauja su vietiniais menininkais, tad mes norime ištraukt tuos žmones ir jų darbus į viešumą.”

Culture Jam4 startuos Lapkričio 26-ąją rytų Londone esančiame klube Cargo, kuriame pasirodys MTV Europos muzikos apdovanojimų nugalėtoja Jurga Šeduikytė ir elektronikos trio Fusedmarc. Pastarieji yra vieni ryškiausių Lietuvos elektroninės muzikos atlikejų, kuriantys labirintiškas garso kompozicijas su vizualiniu akompanimentu. Jurga Šeduikytė – MTV Baltic Act laimėtoja, viena originaliausių Lietuvos pop muzikos kūrėjų ir atlikėjų. Ji savo pasirodymus toliau tęs Birmingeme, klube The Rainbow ir Edinburge – Electric Circus.

Festivalio metu bus nepamiršti ir Jungtinės Karalystės lietuvių fotografų, tekstilės, tapybos bei filmų kūrėjų darbai. Londone Brick Lane esančioje East Gallery, nuo Lapkričio 27 iki Gruodžio 3 dienos, festivalio svečiai nemokamai galės pamatyti Linos Scheynius, Julijos Svetlovos, Rasmos Noreikytes ir Vikos Množinaitės fotografijos darbus. Bus prsitatyta Lietuviškojo avangardo tėvu vadinamo Artūro Baryso filmų retrospektyva.

Tuo tarpu Edinburge įvairių Škotijos universitetų studentai pristatys savo kūrybą, bei supažindins žiūriovus su tekstilės ir tapybos darbų kūrybos procesu skambant kustinės gitaros garsams. „Garantuota interaktyvi atmosfera, kur laikas pamirštamas”, – pažadėjo renginio koordinatorė Edinburge Simona Zdanavičiūtė.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *