Britanijos jaunimo suvažiavimo dvasią kėlė filosofo M. Kubiliaus mintys apie stiprią valstybę

Gegužės 8 – 9 d., Headley Park Sodyboje įvyko jau penktasis Jungtinės Karalystės lietuvių jaunimo sąjungos (JKLJS) suvažiavimas. Lietuvių sodyboje vykusiame renginyje susirinko aktyviausi organizacijos nariai, buvo pristatyti visi per metus vykę sąjungos renginiai, organizuoti projektai bei 8 JKLJS skyrių veiklos ataskaitos. Suvažiavimo metu, tęsiant ilgalaikį JKLJS projektą „Lietuvos ateitis”, buvo surengtas susitikimas – diskusija su Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto lektoriumi, „Cezaris”/ECLD partneriu bei konsultantu Mindaugu Kubiliumi. Iš įvairių JK miestų susirinkę jaunieji lietuviai klausėsi paskaitos tema „Stipri dvasia – stipri valstybė”. Susirinkusiems filosofas, pateikdamas istorinius pavyzdžius, dalindamasis asmenine patirtimi, pasakojo apie tautinį identitetą, pilietiškumo ir dvasinių vertybių ryšį. Pranešėjas su lietuvių jaunimu diskutavo valstybingumo, politikos, pilietiškumo temomis bei pasidalino praktiniais patarimais. Tokie susitikimai ir diskusijos parodo, kad jauniesiems emigrantams rūpi Lietuvos valstybės ateitis bei jos kūrimas.

Vienas iš svarbiausių suvažiavimo momentų buvo naujos valdybos, kuri koordinuos sąjungos veiklą visus metus, rinkimai. Šiais metais į valdybą kandidatavo išskirtinai didelis skaičius sąjungos narių iš įvairių JK miestų. JKLJS valdybos prezidentu tapo jau 3 metus JKLJS veikloje aktyviai dalyvaujantis Karolis Adomaitis, viceprezidente buvo išrinkta Rūta Freitakaitė, JKLJS Niukaslo skyriaus pirmininkė. Sąjungos sekretoriumi tapo Kęstas Pikūnas, JKLJS Notingemo skyriaus vadovei Paulinai Marcinkevičiūtei patikėtos iždininkės pareigos. Menu ir kultūros renginiais besidominti Justina Rukšėnaitė nuo šiol bus atsakinga už kultūrą. Visuomenės informavimą apie JKLJS veiklą užtikrins Rimantė Kurkauskaitė, kuri valdyboje bus atsakinga už komunikaciją. Notingemo skyriaus atstovui Adomui Malaiškai patikėta rūpintis JKLJS plėtra . Šių metų valdyba išsiskiria tuo, jog nariai yra iš skirtingų JK miestų: Londono, Notingemo, Newcastle – tai tik dar kartą parodo, kad organizacija didėja savo masteliu ir į veiklą įtraukia vis daugiau aktyvaus lietuvių jaunimo.

Naujai išrinktoji valdyba ir toliau tęs pradėtus ilgalaikius projektus: „Filmų naktis”, „Culture Jam”, „JKLJS praktika”, „JKLJS plėtra”, „Lietuvos Ateitis”, inicijuos tradicinius sąjungos renginius bei stengsis realizuoti naujas iniciatyvas. Tai pat naujoji valdyba inicijuos parengiamuosius darbus 2013 m. Jungtinėje Karalystėje vyksiančiam Pasaulio lietuvių jaunimo kongresui.

Suvažiavimo vakarinėje dalyje susirinkusiems sąjungos nariams bei renginio svečiams koncertavo lietuvių jaunimo šokių kolektyvas „Jonkelis”, savo pasirodymą surengė akordeonistas Martynas Levickis, gitara grojo Justina Rukšėnaitė. Tą vakarą tradiciškai buvo įteiktos JKLJS nominacijos, kuriomis buvo padėkota sąjungos partneriams, rėmėjams, aktyviems nariams. Metų partnere tapo LR ambasada Jungtinėje Karalystėje, metų rėmėju – oro linijų kompanija „Star 1″. Už atskirų projektų įgyvendinimą, įvairias iniciatyvas buvo apdovanoti aktyviausi sąjungos atstovai bei valdybos nariai. Padėkos buvo įteiktos ir kiekvienam iš JKLJS skyrių.

Vienydama lietuvių jaunimą, puoselėdama lietuvišką identitetą, kalbą bei pristatydama lietuvišką kultūrą britų visuomenei, JKLJS stengiasi atspindėti tikrąjį jaunų lietuvaičių, gyvenančių Jungtinėje Karalystėje, veidą, jų norus, tikslus ir vizijas. Šiuo metu sąjunga savo kontaktais pasiekia iki 2000 narių. JKLJS turi skyrius 9 miestuose: Londone, Edinburge, Glazge, Bradforde, Vorvike, Birmingeme, Jorke, Niukasle ir Notingeme. Artimiausiu metu planuojama atidaryti JKLJS skyrius Velso, Šiaurės Airijos bei Pietų Anglijos regionuose.

___

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *