Estijoje įvyko Europos lietuvių jaunimo sąskrydis

Liepos 11-15 dd. Saremos saloje bei Taline įvyko jau ketvirtas Europos lietuvių jaunimo sąskrydis, kur susirinko trys dešimtys jaunų lietuvių iš Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Rusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos ir, žinoma, Estijos.

Penkias dienas trukusio sąskrydžio tema buvo „Efektyvesnė organizacija – aktyvesnis jaunimas“. Renginys susidarė iš apmokymų dalies, įvairių susitikimų bei kultūrinės programos. Apmokymų metu dalyviai turėjo galimybę kartu su lektore Elina Kivinukk panerti į jaunimo organizacijos valdymo mechanizmų pasaulį bei pafantazuoti, kaip pritraukti daugiau lietuvių jaunimo į visuomeninę veiklą. Šiais metais Europoje paskelbtų inovacijos metų nuotaikoje buvo pasiūlyta įvairių naujoviškų idėjų, nuo užsienio lietuvių realybės šou, išeivijos lietuvių sukurtų trumpametražinių filmų festivalio iki užsienio lietuvių pasakų knygos ir važiuojančio tarp kaimų ir miestų paminklo.

Susitikimų metu dalyviai susipažino su keletu Lietuvos jaunimo organizacijų. Įdomi diskusija buvo su Estijos Integracijos fondo atstovu Silver Pramann, kuris supažindino Europoje tautine mažuma gyvenančius lietuvius su Estijos tautinių mažumų pasauliu. Labai produktyviai baigėsi susitikimas su Jaunimo reikalų departamento prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovėmis – glaudesniams ryšiams su Lietuva palaikyti buvo nutarta įsteigti užsienio lietuvių jaunimo atstovybę Lietuvoje.

Kultūrinėmis valandėlėmis po atviru dangumi kartu su Lietuvos bardais dainavome lietuvišką poeziją, ekskursavome su vietine gide-lietuvaite po gražiausias Saremos vietas, Talino senamiestyje žaidėme orientacinį žaidimą.

Jaunutei Estijos lietuvių jaunimo sąjungai tai buvo pirmas tokio masto tarptautinio renginio organizavimas, kuris vietiniams lietuviams davė puikią galimybę susipažinti su kitų Europos šalių lietuvių jaunimu ir jų veikla.

Europos lietuvių jaunimo sąskrydis pirmą kartą įvyko Trakuose, kitais metais Ispanijoje, o pernai Utenos apylinkėse. 2010 metais sąskrydis vėl rengiamas Lietuvoje. O dar prieš tai tikimės su naujais ir senais draugais susitikti rugpjūčio mėnesį Vokietijoje rengiamuose Europos lietuvių krepšinio turnyre bei roko festivalyje, o po pusmečio Pasaulio lietuvių jaunimo kongrese Pietų Amerikoje.

Didžiulė padėka už sąskrydžio įgyvendinimą rėmėjui Europos Bendruomenės programai „Euroopa Noored“.

Laima Kirsimaa

Estijos lietuvių jaunimo sąjungos pirmininkė

***

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *