Londone – PENKTASIS EUROPOS LIETUVIŲ KREPŠINIO TURNYRAS (ELKT)

Dar nespėjus atvėsti aistroms po Europos čempionato, lietuviško krepšinio sirgaliai turės dar vieną progą įsitikinti – mus vienija krepšinis! Jau šį šeštadienį, spalio 6 d. Londone įvyks V-asis Europos Lietuvių Krepšinio Turnyras, kurį organizuoja Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjunga.

Europos Lietuvių Krepšinio Turnyras – vienintelis kasmetinis Europos lietuviams skirtas sporto renginys, kuris suburia gausų tautiečių būrį, skatina bendradarbiavimą tarp skirtingų užsienio lietuvių bendruomenių, puoselėja lietuvybę ir tautinį tapatumą. Šiais metais renginyje dalyvaus 9 komandos iš Airijos, Belgijos, Danijos, Italijos, Vokietijos, Norvegijos ir Jungtinės Karalystės.

2001 metais Miunsteryje, Vokietijoje buvo surengtas pirmasis lietuvių krepšinio turnyras, kuriame dalyvavo komandos iš Vokietijos ir Lietuvos. Dėka aktyvių žmonių ir Lietuvos Vyriausybės palaikymo, renginys tapo tradiciniu, kiekvienais metais pritraukiančiu vis didesnį dalyvių ir žiūrovų skaičių, taip pat sulaukia daugelio Europos lietuvių bendruomenių ir organizacijų palaikymo.

Pasak vieno iš projekto koordinatorių ir JKLJS valdybos nario Domo Dargio, šis turnyras nepaprastai svarbus naujai atsikūrusiai, ir jau antrus metus aktyviai įvairius renginius organizuojančiai jaunimo sąjungai. „Norime parodyti, kad esame pakankamai stiprūs surengti tokio lygio susibūrimą – planuojame, jog į šį renginį suvažiuos apie 250 lietuvių krepšinio mėgėjų, jų sirgalių ir aktyvių lietuvių bendruomenės narių, žiniasklaidos atstovų ir svečių iš visos Europos“.

„Sulaukėme labai daug dėmesio iš vietinių lietuviškų įmonių ir prekybos tinklų, kurie noriai prisideda prie šios krepšinį ir lietuvių vardą populiarinančios iniciatyvos“ , – džiaugėsi projekto vadovas JKLJS narys Tomas Lapkauskas. Jis dėkojo pagrindiniams rėmėjams – Tautinių Mažumų ir Išeivijos Departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir lietuviškų parduotuvių tinklui „Lituanica“, taip pat „Lithuanian beer“, „ST partners“, „Vida & Sons“, „Autoevolution“, „Lietuviškai Stomatologijos Klinikai“, „Moneygram“, „a2a“ , Trade Recruitment“ ir „Eurobaltika“.

Ypatingas vaidmuo teks turnyre dalyvaujančioms dailiosios lyties atstovėms: kiekvienoje komandoje viso turnyro metu privalės žaisti bent viena žaidėja, merginų nebus galima blokuoti, kitaip bus skaičiuojami jų pataikyti taškai.

Pirmos – trečios vietos laimėtojams bus įteiktos Lietuvos Sporto departamento vardinės taurės, o stipriausia turnyro komanda gaus specialiai Lietuvos Ambasadoriaus ir naujienų portalo lietuviams.com įsteigtus prizus, taip pat teisę savo šalyje organizuoti VI-ąjį Europos Lietuvių Krepšinio Turnyrą kitais metais. Šeštadienį Leytono SCORE centre 10 val. prasidėsiantį renginį atidarys Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Vygaudas Ušackas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *