II – asis Europos lietuvių krepšinio turnyras Vokietijoje

Įkvėpti didžiųjų Lietuvos krepšinio legendų nuopelnų ir nacionalinio sporto tradicijų Hamburgo (Vokietija) lietuvių bendruomenės valdybos narės kartu su Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos valdybos nariais nutarė surengti krepšinio turnyrą tarp užsienyje gyvenančių lietuvių ir mėgėjiškai žaidžiančių krepšinį geografiškai apimdami “tik” Europos kontinentą. Šiuo metu Europa ir būtent Vokietija yra privilegijuota, nes joje gyvena Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos valdybos nariai ir sprendimų priėmimui sugaištama mažiausiai laiko. Kai sausio mėnesį prasidėjo pasirengimo darbai buvo išsiuntinėta keliasdešimt elektroninių laiškų realiai žinomoms ir tik virtualiai egzistuojančioms lietuvių bendruomenėms bent dešimtyje Europos valstybių, gal kiek daugiau nei dešimt laiškų sugrįžo neradę adresato, o tada sekė pora mėnesių nekantraus laukimo kol sužinojome kiek potencialių žaidėjų turėsime.

Kovo mėnesį besibaigiant komandų registracijos laikotarpiui preliminariai skaičiavome 16 komandų, tačiau į patį turnyrą penktadienį – balandžio 23 d. atvyko 12 komandų: iš Kopenhagos, Sonderborgo miesto (Danija), Punsko (Lenkija), Kauno (Lietuva), Paryžiaus (Prancūzija), Berlyno, Kiolno, Osnabriuko, Miuncheno, gimnazistų komanda iš Hiuttenfeldo ir dvi šeimininkų komandos iš Hamburgo (Vokietija). Mes galime tik pasidžiaugti, jog turnyras populiarėja – pirmajame turnyre 2002 m. Miunsteryje (Vokietija) dalyvavo 5 komandos ir tikėkimės jog ateityje bus tikrai ne mažiau entuziastų!

Surinkti komandas ir informuoti jų žaidėjus buvo tik viena pasirengimo plano dalis, kaip ir kiekvieno renginio rengimui reikia turėti lėšų, tuo labiau idėjinio, todėl be materialinės pagalbos nebūtų ko ir pradėti ieškoti sporto salės ar apnakvindinimo vietos. Esame nepaprastai dėkingi Tautinių mažumų ir išeivijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vyriausybės, kuris susidomėjo mūsų projektu ir skyrė tam lėšų, dėkojame ir kelionių agentūrai “Kernavė Travel” bei privatiems asmenims iš Hamburgo ir jo apylinkių vienaip ar kitaip prisidejusiems prie turnyro rengimo, be kiekvieno nors ir nereikšmingiausios pagalbos kaip patiems kartais atrodo nebūtų įvykęs toks šaunus ir nepakartojamas renginys.

Kad galėtume surengti krepšinio turnyrą per vieną dieną, turėjome surasti didelę ir modernią sporto salę, kurioje vienu metu galėtų vykti dvejos varžybos ir būtų vietos apšilti bei pamėtyti kamuolį į krepšį belaukiantiems savo eilės. Mums labai pasisekė, kad tą šeštadienį erdvi Billstedo gimnazijos sporto salė buvo laisva ir galėjome ją visai dienai išsinuomoti. Pasisekė, kad ir Hermannstal mokyklos vadovybė pasitikėjo lietuviais ir “užleido” savo mokyklos valgyklą, aktų salę bei šešias klases, na gal turėčiau pridurti, jog šioje mokykloje turime vieną mokytoją – užtarėją, kuris ir turnyro šventinio vakaro metu padėjo palaikyti tvarką tarp įsilinksminusių lietuvių.

2004 m. balandžio 24 d. 10 val buvo paskelbta varžybų pradžia ir pirmasios dvejos rungtynės vyko vienoje aikštelėje tarp Hamburgo ir Kauno, o antroje – tarp Punsko ir Miuncheno komandų. Turnyro varžybos vyko pagal FIBA taisyklės t. y. komandą sudarė bent 5 žaidėjai ir jos sudėtyje turėjo būti viena mergina, jei jos nebuvo – teko žaisti keturiese, tikiuosi, kad ne tik dėl šios priežasties tą dieną salėje buvusios merginos buvo labai populiarios!? Buvo žaidžiama du kėlinius po 10 minučių ir du kartus pralaimėjusi komanda netekdavo teisės žaisti toliau, labai gaila, bet tokios “dviejų minusų” taisyklės teko imtis norint per vieną dieną sužaisti ir atrankines, ir finalines varžybas bei atšvęsti pergalę. Kaip ir numatėme pagal laiką, po 10 valandų įnirtingų kovų po krepšiais, atsipūtimo valandėlių ir “cheer leaders” pasirodymų, įvyko ir nugalėtojų apdovanojimai, buvo įteikti medaliai bei diplomai, taurės – auksą iškovojusiai Vasario 16-osios gimnazijos gimnazistų komandai iš Hiuttenfeldo (Vokietija), sidabrą – Kopenhagos sportininkams (Danija) ir bronza atiteko sportininkams iš Punsko (Lenkija), na ir žinoma paguodos prizas mažiausiai taškų surinkusiai komandai.

Šventinė vakarienė buvo pateikta mokyklos kieme iš humanitarinės pagalbos “Samaritų” organizacijos lauko virtuvės po žvaigždėtu dangum, buvo patiekiama daržovių sriuba, grilinta vištiena su bulvių koše ir daržovėm bei gėrimas, jų medicininis personalas taipogi budėjo per varžybas ir keletui žaidėjų suteikė pirmają medicininę pagalbą, galim pasidžiaugti, kad didesnių aukų kaip sumušti kelieniai ar pakreiptos pėdos nebuvo. Turiu pridurti, kad ir šią pagalbą gavome vieno Hamburgo lietuvių bendruomenės nario asmeninių ryšių dėka.

Šventė po sočios vakarienės buvo pratęsiama šokių aikštelėje, kur vyko diskoteka grojant tik lietuviškoms melodijoms ir nors kai kurie varžybų dalyviai mieliau būtų pasirinkę minkštą patalą, tačiau trypė su visais kartu iki pat galo…

Sekmadienio rytas išaušo saulėtas gražus ir visiškai nelauktas, tačiau kaip ir visos šventės, kad ir kokios bebūtų smagios baigiasi, kad ir kaip to nenorėtum pripažinti… atsisveikinti gal buvo kiek lengviau, nes žinojome jog susiradome draugų ir bendraminčių, kad susitiksime kito Europos lietuvių krepšinio turnyro metu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *