Pasaulio lietuvių bendruomenė nori balsuoti internetu ir dvigubos pilietybės

PLB ir PLJS atstovai susitiko su Teisingumo ministru

PLB ir PLJS atstovai susitiko su Teisingumo ministru

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis, susitikęs su naujai išrinkta Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininke Dalia Henke ir PLJS vicepirmininku Ignu Rubiku, aptarė dvigubos pilietybės klausimą ir parengtus teisės aktų projektus dėl balsavimo internetu įteisinimo.

Ministras pritarė tam, jog  balsavimo internetu klausimas ypač svarbus yra įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantiems lietuviams. Pasiūlymui kuo greičiau įteisinti balsavimą internetu pritaria ir PLB valdyba.

Anot ministro, teisės aktų projektų paketas, reglamentuojantis balsavimą internetu rinkimų ir referendumų metu, jau yra pateiktas Seimui svarstyti. Taip pat artimiausiu metu Teisingumo ministerija pateiks Vyriausybei dar kelių teisės aktų projektus, kuriuose bus reglamentuojami internetinio balsavimo techniniai aspektai.

Naujausių sociologinių apklausų duomenis, daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (56 proc.) remia idėją, kad per rinkimus būtų galima balsuoti ir internetu. Dar didesnis rėmėjų procentas yra tarp tų, kurie naudojasi internetu kasdieniame gyvenime – apie 70 proc.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie galimą referendumo surengimą dėl dvigubos pilietybės išsaugojimo. Ministro manymu, visos parlamentinės partijos turi rasti bendrą sprendimą dėl tokio referendumo tikslingumo. J. Bernatonis taip pat pažymėjo, kad reikia ieškoti kitų teisinių  kelių, kurie leistų išsaugoti pilietybę lietuvių kilmės asmenims. Artimiausiu metu Teisingumo ministerija planuoja atlikti galimų alternatyvų analizę ir pristatyti ją visuomenei.

2 Comments

  1. Juozai, Juozai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *