Paskelbti konkurso “Kaip pagerintum ekonominius ryšius tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos?” rezultatai

Konkursas

Kęstas Pikūnas (PLJS) ir Karolis Adomaitis (JKLJS)

Gruodžio 7 d. vakarą Lietuvos ambasadoje Londone buvo paskelbti geriausios idėjos konkurso “Kaip pagerintum ekonominius ryšius tarp Jungtinės Karalystės ir Lietuvos?” rezultatai.

Konkursas buvo skirtas ieškoti naujų iniciatyvų, kurios padėtų plėsti ekonominius ryšius tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės, skatinant Lietuvos eksportą, JK investicijas į Lietuvą, bei bendrų projektų, skatinančių Lietuvos ir JK mokslo ir verslo bendradarbiavimo rengimą, pasitelkiant Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje gyvenantį jaunimą. Konkurso nugalėtojai gavo piniginius prizus, bei galimybę realiai įgyvendinti savo projektus.

Sveikindamas konkurso dalyvius ir susirinkusį jaunimą ambasadorius Dr. Oskaras Jusys pažymėjo, kad „konkursas parodė, kiek daug yra aktyvių jaunų žmonių, turinčių idėjų ir norinčių užsidirbti, ir kartu daryti gerus darbus visuomenei ir Lietuvai”.

„Lygiai prieš du mėnesius ambasadoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp JKLJS ir Lietuvos Verslo Konfederacijos pradėjo veikti – šio projekto įgyvendinime dalyvavo ir verslo atstovai. Tikiu, kad šis projektas prisidės prie jaunimo Londone ir verslo Lietuvoje ryšių stiprinimo”, – sakė ambasadorius.

Specialiuoju ambasadoriaus prizu už verslumą ir kūrybiškumą buvo apdovanota keturiolikmetė Šakių rajono moksleivė Vėjūnė Bataitytė, pristačiusi idėją sekti internetu pasakas lietuvių emigrantų vaikams.

Komisija, sudaryta iš Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento, JKLJS, Lietuvos Verslo Konfederacijos | ICC Lietuva ir Lietuvos ambasados atstovų, pirmąją vietą skyrė trijų Šiaulių universiteto magistrantų Kęstučio Bardausko, Pauliaus Morkūno ir Gedimino Trijonio bendram projektui „BEXP” – Jungtinės Karalystės bei Lietuvos specialistų stažuočių programai, skirtai analizuoti abiejų šalių rinkų plėtros klausimus.

Antroji vieta buvo skirta Eglei Vinauskaitei, pristačiusiai idėją sukurti trupametražius filmukus, kuriais siekiama laužyti britų stereotipus apie lietuvius. Trečioji vieta atiteko Maksimui Solovjov, Ignotui Šulženko, Eduardui Zigar ir Julijai Volkovai, kurie pristatė inovacijų konkurso idėją, siekiančią suburti Jungtinės Karalystės ir Lietuvos studentus kuriant naujus produktus ar paslaugas, kurios pritrauktų abiejų šalių investuotojus.

“Šis konkursas – tai visiškai naujas tokio tipo projektas, kuris įrodė, kad jaunimas nestokoja originalių idėjų, kurios galėtų pagerinti ekonominius ryšius tarp dviejų valstybių ir tuo pačiu prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo. Džiaugiuosi, kad sulaukėme paraiškų iš mokinių, studentų ir jaunų profesionalų bei tikiuosi kad tai bus gera pradžia panašioms iniciatyvoms plėtoti.” – sakė JKLJS Prezidentas ir konkurso komisijos narys Karolis Adomaitis.

„Nesitikėjome tokio didelio dalyvių skaičiaus – sulaukėme daugiau nei 50 laiškų, ir įdomiausia, kad dauguma jų atkeliavo iš Lietuvos. Skelbdami konkursą sakėme, kad prisidėsime prie pirmą vietą laimėjusios idėjos įgyvendinimo, tačiau galiu pranešti, kad nusprendėme padėti įgyvendinti visas tris! Nuoširdžiai sveikinu nugalėtojus.” – džiaugėsi konkurso idėjos autorė Indrė Dargytė.

___

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *