PLJS Kongresas Lietuvoje: vakarėlį pasaulio lietuviams surengė “Lietuvos rytas”

img.lrytas.lt.jpg4

R.Danisevičiaus nuotr.

Liepos 12-osios vakarą „Lietuvos ryto“ redakcijos kieme iškilūs svečiai rinkosi pasveikinti penkiasdešimties pasaulio lietuvių jaunimo atstovų iš penkiolikos šalių. Į „Lietuvos ryto“ surengtą vakarėlį redakcijos kiemelyje atvyko Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas su sutuoktine Jolanta, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Sveikindamas pasaulio jaunimą L. Linkevičius minėjo, kad reikia nepamiršti, jog lietuviai išlieka lietuviais nesvarbu kur jie – Lietuvoje ar užsienyje.

„Mes turime būti vieningi ir nepamiršti, kad išliekame lietuviais kokioje šalyje bebūtume. Turėtume atminti, kad  mūsų tiek nedaug. Būsime stiprūs, jei neskirstysime vienas kito ir nepamiršime emigravusių“, – susitikime kalbėjo jis.

img.lrytas.lt.jpg2

R.Danisevičiaus nuotr.

Susirinkusiuosius taip pat sveikino „Lietuvos ryto“ vyriausiasis redaktorius Gedvydas Vainauskas.

Pristatydamas „Lietuvos ryto“ grupę G. Vainauskas priminė jaunimui, kad vadovauti redakcijai jis pradėjo prieš daugiau nei dvidešimt metų, tad ragino jaunimą būti drąsesnį ir iniciatyvesnį, nebijoti iššūkių.

Verslininkas Antanas Guoga pasaulio jaunimą ragino į Lietuvą žvelgti drąsiau ir nebijoti parvykti į gimtinę. „Jaunimas turi sugrįžti į Lietuvą. Mes turime jį grąžinti“, – sveikindamas susirinkusiuosius, kalbėjo verslininkas.

Penkiasdešimt lietuvių iš viso pasaulio, vadovaujami Algirdo Kaušpėdo, užtraukė pasaulio lietuvių himną. „Lietuvos ryto“ redakcijos kiemelyje giesmė viešai suskambėjo pirmą kartą.

Pasaulio lietuvių himnas yra naujausias grupės „Antis“ lyderio, architekto ir visuomenės veikėjo Algirdo Kaušpėdo kūrinys, kurį jis sukūrė šiomis dienomis vykstančiame XVI Pasaulio lietuvių jaunimo kongrese.

img.lrytas.lt

R.Danisevičiaus nuotr.

Visą tekstą ir nuotraukų albumą galite rasti adresu: http://ekovizija.lrytas.lt/-13736368891373212521-lietuvos-ryto-kieme-valstyb%C4%97s-vadovai-ir-pasaulio-jaunimas.htm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *