Prasidėjo atranka į projektą “Misija Sibiras’13” – dalyvauk ir Tu!

c5fe7b6adcb073ad81d97159813b65b7Kviečiame visus pasaulio lietuvius dalyvauti “Misija Sibiras” atrankoje! Registracija baigiasi jau po kelių savaičių, paskubėkite!

Dvyliktosios projekto ekspedicijos tikslas – Tiumenė. Tai Vakarų Sibiro regiono dalis, kur prie tremtinių amžino poilsio vietų žmogaus ranka neprisilietė daugiau kaip dešimtmetį.

Į vieną seniausių Vakarų Sibiro miestų ir jo apylinkes pokario represijos nubloškė beveik šimtą lietuvių šeimų. Taigos gilumoje ir užžėlusiose laukymėse išlikusias tautiečių kapinaites gamta negrįžtamai gali pasiglemžti jau artimiausiu metu. Tad šiai ekspedicijai bus keliami ypač aukšti reikalavimai.

Pasiryžę mesti sau iššūkį ir įnešti savo indėlį į tautos istorijos išsaugojimą dalyvio anketą ras projekto internetiniame portale www.misijasibiras.lt . Registracija vyksta iki balandžio 30 dienos.

Nedvejoti, pasinaudoti unikalia galimybe išreikšti pagarbą valstybei, tautos istorijai ragina ir praėjusiais metais įsteigtos projekto Patarėjų tarybos narys architektas ir legendinės grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

„Taip, žengti šį žingsnį nėra lengva. Tačiau jei būčiau jaunesnis, žengčiau jį nedvejodamas, kadangi tai garbingas kiekvieno jauno žmogaus apsisprendimas. Žmogaus, jaučiančio pareigą pagerbti tuos, kurie patyrė represijų siaubą, liko suluošinti ar žuvo už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos. Noras dalyvauti pirmiausia yra garbės ženklas sau pačiam ir tuo pačiu pagarbos išraiška valstybei ir jos žmonėms. Tokios iniciatyvos formuoja žmones, asmenybes ir palieka gilų pėdsaką visam likusiam gyvenimui“, – pastebi vienas valstybės atgimimo šauklių.

„Misija Sibiras’13” tikslas – Tiumenė – yra palikusi gilų pėdsaką tautos istorijoje. Abipus Tūros upės, greta Transsibiro geležinkelio įsikūrusiame viename seniausių Sibiro miestų XVIII a. pab. – XIX a. veikė kalinių persiuntimo kalėjimas. Čia buvo kalinami 1794, 1830-1831 ir 1863-1864 metų sukilimų dalyviai, knygnešiai. Čia kalėjo ir paskutiniojo XIX a. sukilimo prieš carinę Rusiją dalyvis poetas Julius Anusavičius.

Daugiau informacijos ir dalyvių anketą galite rasti www.misijasibiras.lt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *