VLJS dienoraščiai – Tai nutiko Hamburge… apie Vokietijos lietuvių studentų suvažiavimą

Pirmiausia skubu prisipažinti – jei būčiau paprašyta apie šį susitikimą parašyti iš anksto, t.y. dar prieš prasidedant renginiui, greičiausiai jis būtų buvęs visai kitoks – labiau pasakojamasis, čia rastumėte daugiau faktų, galbūt skaičiukų ir citatų. Kadangi viskas susidėliojo taip, kad šią užduotį gavau jau viskam besibaigiant, rašau vedina šiltų prisiminimų, o ne sauso protokolo. Jei mano tekstas Jums pasirodys per daug subjektyvus ir sentimentalus ar nepakankamai informatyvus – prašau supratingumo.

Taigi, kas dar nežino: gegužės 17 – 19 dienomis, mes, Vokietijos lietuvių studentai ir jiems prijaučiantys, apturėjom nuostabiai gerą laiką kasmetiniame Vokietijos lietuvių studentų suvažiavime, kuris šį kartą vyko Hamburge. Renginio tema – idėjų dirbtuvės. Ir tikrai tema buvo labai „į temą“ – su kaupu gavome peno pamąstymams, skatinantiems kūrybiškumą, idėjų generavimą bei kritinį mąstymą – bene svarbiausius dalykus, reikalingus nūdienos jaunimui, nepriklausomai nuo to, kur, ką ir ar apskritai jie studijuoja. Sutinkate su manimi?

Renginio lektoriai šiais metais (pirmą kartą!) visi iki vieno buvo svečiai iš Lietuvos. Žavėjo, (daugelį net ir stebino) jų paprastumas bei nuoširdumas. Įdomu buvo sekti, kaip skirtingai renginio dalyviai vertino įvairias su tėvyne susijusias aktualijas, realijas ir anomalijas, apie kurias buvo diskutuota viso renginio metu.

 Daugiau skaitykite: http://wp.vljs.de/?p=796#more-796

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *