Ray Bartkaus tapybos ir instaliacijų parodos atidarymas

Lapkričio 8 dieną Vilniuje įžymus šiuolaikinis lietuvių kilmės JAV menininkas pristatė penkiolika metų brandintą tapybos ir instaliacijų ciklą Tapybos pabaiga. Unikali dvylikos iki šiol niekur neskelbtų darbų premjera įvyko oVDA ekspozicijų salėseTitanikas (Maironio 3, Vilnius). Į atidarymą susirinko per penkis šimtus kviestinių svečių – garsių verslininkų, politikų, mokslo ir kultūros atstovų iš viso pasaulio.

Vilniečiai ir sostinės svečiai įspūdingą parodą „Tapybos pabaiga“ galės pamatyti iki gruodžio 1 dienos.

Į parodos atidarymą atskrido garsus Londono architektas Paul Anthony Campbell, JAV psichoterapeutas, gelbėjęs apdegusias rugsėjo vienuoliktosios aukas, Niujorko avangardo muzikos žvaigždė Fast Forward, dizaineriai ir modeliai, politikai ir verslininkai iš įvairių pasaulio šalių.

R.Bartkus jau du dešimtmečius gyvena ir kuria Niujorke, tačiau savo tapybos pasaulinę premjerą nusprendė surengti Vilniuje, kuriame jis gimė ir pradėjo kūrybos kelią. Parodos atidarymo metu buvo pristatytas unikalus rankomis įrištas parodos katalogas. Dailininkės S.Chlebinskaitės sukurtas neįprastos formos Ray Bartkaus darbų katalogą kolekcininkai pradėjo „medžioti“ dar spaustuvėje, nes jis išleistas tik dviejų šimtų dvylikos numeruotų egzempliorių tiražu.

Precedento neturinčios parodos vertę pabrėžia niekada neskelbtos kolekcijos vertė ir aktualumas, stulbinanti Ray Bartkaus sėkmė didžiosiose Europos sostinėse bei plačiai žinomas ir vertinamas autoriaus talentas.

Apie autorių: Ray Bartkus yra žymus lietuvių kilmės JAV dailininkas ir iliustratorius, šiuo metu dirbantis ir gyvenantis Niujorke. Menininkas labiausiai išgarsėjo iliustruodamas The New York Times, Harper’s, Wall Street Journal, Time, Newsweek, Business Weekly, The Fortune, Boston Globe, Los Angeles Times, Smart Money bei kurdamas šių žurnalų viršelius.

Ray Bartkus taip pat iliustravo Francis Fukuyama, Salman Rushdie ir  Margaret Atwood bestselerius. Menininkas yra ir 50 litų vertės banknoto, šiuo metu esančio Lietuvos piniginėje apyvartoje,  autorius.

Ray Bartkus “Tapybos pabaiga”

Organizatoriai: PLJS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *