top of page
  • Agnė Klimčiauskaitė

Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas baigtas lietingoje tėvynėje

Atnaujinta: 2021-03-01

Straipsnis publikuotas dienraščio Kauno diena portale.

Liepos 1–ąją Jungtinėje Karalystėje prasidėjęs XIV-asis Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) kongresas baigtas „šlapiu“ koncertu Vilniaus centre.


Šeštadienio vakarą per 70 kongreso dalyvių, atvykusių iš JAV, Kanados, Brazilijos, Venesuelos, Urugvajaus, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Prancūzijos, Danijos, Norvegijos, kaimyninių šalių, visus kvietė burtis Gedimino prospekte ir Kudirkos aikštėje, kur lygiai prieš savaitę buvo giedamas Lietuvos himnas. Šiųmečio kongreso šūkis – „Pažink pasaulio Lietuvą“, tikslas – sustiprinti pasaulio lietuvių jaunimo veiklą, misija – žadinti vienybę visų, kuriuos, nepaisant sienų, vandenynų, jungia Lietuva.


Proga susiburti jaunimui buvo ne viena: ir džiugiai paminėti sėkmingo kongreso pabaigą, ir pasididžiuoti Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai, ir paminėti Pasaulio lietuvių vienybės dieną bei Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines.


Iš įvairių pasaulio kampelių sugužėjusiems kongreso nariams dangus priminė, kodėl tėvynė apdainuojama kaip lietaus šalis. Visą dieną miestą prausęs lietus nuo renginio atbaidė daugumą vilniečių, paprastai vakarojančius centre, iškylaujančius su šeimomis, tačiau neišgąsdino PLJS dalyvių, kurie entuziastingai ragino ateiti į koncertą juokaudami, kad vakarop potvynis sostinėje baigėsi. Kam prastas, kam įprastas oras neišgąsdino ir populiarių šalies muzikantų. Pasaulio lietuviams grojo neseniai atsikūręs kolektyvas „Biplan“, pašėlti į sceną lipo „Freaks on Floor”, „MAMA“ apdovanojimuose pripažinta geriausia roko grupe, populiariausius savo kūrinius atliko „The People`s Music Awards“ laimėję „Keymono“. O patys kongreso dalyviai nuo lietaus gynėsi varganais skėčiais ir plačiomis šypsenomis bei vieningai tvirtino, kad blogo oro nėra – bloga būna tik kompanija.


Faktai


Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga (PLJS) yra nepriklausoma, nepolitinė, savanoriškumo pagrindu veikianti jaunimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas – atstovavimas pasaulio lietuvių jaunimo interesams.


PLJS susikūrė 1972 m. per II PLJK studijų dienas Kento universitete, JAV.


Šiandien PLJS vienija 40 aktyvių jaunimo sąjungų ir bendruomenių visame pasaulyje bei yra įsteigusi atstovybę Lietuvoje.


Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas (PLJK) rengiamas kas 3-4 metus. Tai aukščiausias Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) organas, kuris nustato organizacijos veiklos gaires ir renka naują PLJS valdybą. Šio kongreso metu išrinkta nauja organizacijos valdyba, o Kęstas Pikūnas perrinktas prezidentu antrai kadencijai.


1966 m. JAV įvyko pirmasis PLJS kongresas. JAV atvers duris ir ateinančiam XV kongresui.Bibliografinė nuoroda

Agnė Klimčiauskaitė "Pasaulio lietuvių jaunimo kongresas baigtas lietingoje tėvynėje". kauno.diena.lt, 2013-07-13.

11 peržiūrų0 komentarų

Comments


bottom of page