top of page

INGRIDA VAZNELYTĖ

PLJS Vice-pirmininkė (PL)

Kokia tavo pasaulio lietuvybės istorija?

Mano pasaulio lietuvybės istorija prasidėjo nuo labai mažų dienų. Visada, nuo kiek tik pamenu, žinojau apie pvz. lietuvius Kanadoje ar JAV. Bet artimesnis darbas su pasaulio lietuviais prasidėjo su XVI Pasaulio Lietuvių Jaunimo Kongreso organizavimu, kuomet kartu su tų laikų PLJS valdybą pradejome organizuoti virtualų kongresą.

Copy of Insta PLJS (2).jpg
IMG_4059.HEIC

Koks tavo ryšys su Lenkijos lietuviais? Kada prisijungei prie jų veiklos?

Nera konkrečios datos arba įvykio, dėl kuriuo galėčiau pasakyti, kada prisijungiau prie Lenkijos lietuvių veiklos. Jau budama mažu pipiru šokau tautinius šokius, lankiau lietuviškas mokyklas, dainavau sutartinių grupėje, aktyviai dalyvavau LLJS renginuose ir taip toliau. Iš tikro ryšys su Lenkijos lietuviais visada buvo ir visada bus, kadangi tai yra mūsų kasdienis gyvenimas – šeima, giminaičiai, draugai, pažįstami…

Papasakok daugiau apie Punsko lietuvius. Kas juos skiria nuo kitų pasaulio lietuvių bendruomenių? 

Punsko lietuviai tikrai yra išskirtiniai. Nors gyvename už Lietuvos ribų, visi tarpusavyje kalbasi lietuviškai (ne be reikalo Punsko valsčiuje yra dvi oficialios kalbos: lenkų ir lietuvių). Namuose ar būryje draugų dažniausiai kalbamės dzūkiškai – kas yra taip pat labai unikalu mūsų kraštui. Beveik kiekvieną savaitgalį Punske vykstą kažkoks tai lietuviškas renginys, kuriuos daugumoje ruošia patys šio krašto žmonės. O kad suprasti, kaip iš tikro gyvuoja punskiečiai, reikia praleisti bent vieną dieną šiame krašte.

Eini jau antrą kadenciją Valdyboje, kaip prisijungei prie PLJS pirmą kartą?

Prie PLJS valdybos pirmą karta prisijungiau 2021 metų birželį. Tada vyko virtuali XVI PLJK dalis, kurios metu daug diskutavome su Lenkijos lietuvių jaunimo delegacija. Tada su komandą ir nusprendėme, jog svarbu turėti mūsų krašto žmogų PLJS valdyboje, kuris atstovaus Lietuvos etnines žemes.

Kas paskatino vėl dalyvauti rinkimuose per Kongresą?

Dalyvauti antra kartą rinkimuose mane paskatino Kongreso dalyviai. Įdomios diskusijos, kurios truko nuo ryto iki vidurnakčio, tikrai prie to prisidėjo. Labai džiaugiuosi kad tapau šios nuostabios organizacijos dalimi jau antrą kartą.

Copy of Insta PLJS (3)_edited.jpg
Snapchat-657368305~2.jpg

Kaip sekasi darbas Valdyboje? Kokie tavo pagrindiniai tikslai šioje kadencijoje?

Darbas Valdyboje -  pats malonumas. Prisidėjau jau prie dviejų paskutinių Kongresų organizacijos, tai taip pat noriu ir prisidėti prie ateinančio Kongreso organizacijos. Tuo pačiu svarbu man palaikyti etninių žemių balsą.  

Kas tave labiausiai inspiruoja, dirbant PLJS? 

Dirbant PLJS, mane labiausiai inspiruoja pasaulio lietuvių jaunimo noras kažką daryti, organizuoti, planuoti ir taip toliau. Taip pat mane inspiruoja kiekvienas valdybos narys – kiekvieno individualios istorijos bei jų noras kurti kažką naujo.

Kuo užsiimi už PLJS veiklos ribų? 

Dar neseniai man pavyko gauti logistikos inžinerijos bakalauro diplomą bei išsikraustyti į karališkąjį miestą – Krokuva. Aktualiai dirbu jau savo srityje, bet labiausiai mėgstu keliauti bei bandyti naujų pomėgių (kaip tik neseniai išmokau megzti). 

Turime išsiaiškinti labai svarbų dalyką: Druskininkai ar Palanga? Argumentuok savo pasirinkimą.

Nuo visados mėgau jūros ošimą (ironiškai išsikrausčiau į miestą toli nuo jūros), tad jei reikėtų rinktis tarp šių dviejų miestų, pasirinkčiau Palangą.

IMG_7843.HEIC

SUSIPAŽINKITE SU MUMIS

IMG_4060.JPG

„Būdama šioje pozicijoje, jau nuo pat pradžių sakiau, jog visada esu atvira pokalbiui ir diskusijai. Tad pasaulio lietuvių jaunimas visada gali tikėtis atvirų durų pagalbai, pokalbiui ir paskatinimui..."

Agita Beržanskaitė, Valdybos pirmininkė

bottom of page